صفحه اصلی اخبار

امروز جمعه 12 خرداد ماه ساعت 10 و 30 دقیقه بر اثر ریزش کوه در چهارمحال و بختیاری، کیار، آبشار تلخ و شیرین 4 نفر دچار حادثه شدند

بعد از گذشت بیش از سه سال از آغاز پاندمی ویروس کرونا در جهان، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که این پاندمی دیگر یک وضعیت اضطراری عمومی نیست.

نشست دبیران و اعضای کمیته پدافند غیرعامل تمامی بانک‌های کشور و نمایندگان سازمان بازرسی با هدف بررسی انتظارات و اولویت‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور از شبکه بانکی در سال 1402 در سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد.

طی تماس تلفنی مردمی‌با سامانه ندای امداد 112 و کسب خبری مبنی بر گرفتار شدن 5 کوهنورد در قله کلونچین زردکوه بختیاری، تیم امداد و نجات کوهستان شهدای کوهرنگ این جمعیت به محل مورد نظر اعزام شدند

در پی تصادف دو قطار مسافربری در هند در ایالت اودیشایِ این کشور 288 نفر کشته و 900 تن دیگر نیز زخمی شدند. تعداد تلفات و مصدومان بالا، این حادثه را به یکی از مرگبارترین حوادث ریلی در بیش از دو دهه اخیر تبدیل کرد.

در تصادف زنجیره‌ای 30 خودرو در جاده قم به گرمسار به علت وقوع طوفان شن، 18 نفر مصدوم شدند.

ظهر امروز ساعت 12.30، یک دستگاه پژو با یک دستگاه کامیون کمپرسی، در کیلومتر 20 جاده تبریز، مرند، ورودی صوفیان، تصادف کرد

مدیران شرکت‌های پیشرو هوش مصنوعی خطر انقراض برای انسان‌ها به واسطه این فناوری را هشدار دادند.

نقض عامدانه قواعد حقوق بین‌الملل در حوزه رودخانه‌های مشترک به تروریسم آبی منجر می‌شود.

مصدوم آقایی 60 ساله بود که دچار ترومای آرنج دست چپ و درد پهلو سمت چپ شده که پس از اقدامات اولیه درمانی تحویل مرکز درمانی بیمارستان بقیه الله شد

رزمایش ترکیبی پدافند غیرعامل با رویکرد زیستی و با هدف مقابله با تهدیدات زیستی ترکیبی در بندر نوشهر برگزار شد.

در مجموع 35 پایگاه آنست جمعیت هلال‌احمر در کشور وجود دارد که به منظور افزایش توان آموزشی و تخصصی مربیان حاضر در این پایگاه‌ها دوره‌های بازآموزی تخصصی مربیان و سرمربیان تیم‌های آنست برگزار شد.

فناوری‌های جدید و نوآورانه مانند هوش مصنوعی اکنون به بستر مهمی برای رقابت سرسختانه میان چین و آمریکا تبدیل شده اند و در این مسیر، آمریکا با سلاح تحریم و چین با بومی سازی سعی در پیروزی دارد.

در اردیبهشت 1402، تعداد 454 زمین‌لرزه در سطح کشور و مناطق مرزی توسط مرکز لرزه نگاری کشور به ثبت رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سالمندی را یکی از ابرچالش‌های مهم در جهان و ایران برشمرد و گفت پنجره جمعیتی کشور در سال 1425 مسدود می‌شود.

ایران به صورت بالقوه و بالفعل با بحران زلزله مواجه است و حدود 66 درصد کشور در محدوده گسل‌های زلزله قرار دارد و برای اینکه بتوانیم ایمنی ایجاد کنیم باید حداقل استاندارد هشت ریشتری را در مصالح و به طور کل ساخت و سازها مهیا کنیم.

طی بازه زمانی 16 تا 22 اردیبهشت 1402، تعداد 116 زمین‌لرزه در سطح کشور و مناطق مرزی توسط مرکز لرزه‌نگاری کشور به ثبت رسید

در 24 شهرستان نیازمند خدمات امداد و نجات به 72 منطقه شامل (10 شهر، 18 روستا، 42 منطقه عشایری و 2 محور) امدادرسانی شده است

دولت آمریکا در پی تلاش‌های خود برای تقویت قدرت امنیت سایبری کشور و همچنین تقویت استراتژی کلی حاکمیت فناوری خود استراتژی امنیت سایبری ملی خود را تشریح کرد.

مدیرکل دفتر جمعیت، نیروی کار و اقتصاد خانوار مرکز آمار ایران گفت جمعیت ایران از مرز 85 میلیون نفر عبور کرده که این خبری خوب و نشانه پویایی جمعیت کشورمان است.

پیرو صدور هشدارهای هواشناسی، با فعالیت سامانه بارشی در 24 ساعت گذشته برف بهاری مناطقی از استان اردبیل را سفید پوش کرد

رئیس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به تغییر اقلیم زمین گفت روند گرمایش فعلی زمین در 10 هزار سال گذشته بی سابقه است که میانگین افزایش دمای کشور ما با سرعتی 2 برابر روند جهانی پیش می‌رود.

جریان ال‌نینو در فصل تابستان می‌تواند برای ایران تاثیرات دمایی بگذارد و تاثیری در بارندگی‌ها ندارد. در ماه‌های آینده ال‌نینو جریان غالب جوی خواهد بود.

ژاپن، کشوری که به دنبال فاجعه اتمی فوکوشیما در سال 2011 با عرضه ناچیز برق رو به رو شد و مشکلات فراوانی را در 12 سال گذشته در این حوزه تجربه کرده است.

با ورود سامانه بارشی به گلستان، شاهد بارش‌های نقطه‌ای و رگباری در شرق استان خواهیم بود که با توجه به میزان بارش‌ها احتمال وقوع سیلاب محتمل است.

رئیس اداره برنامه ریزی پاسخ و تمرین سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از به روزرسانی ساز و کار استان‌های معین تهران در حوادث بزرگ خبر داد.

آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) در گزارش خود هشدار داد که با توجه به عدم قطعیت بازارها، عرضه جهانی گاز طبیعی در سال جاری میلادی دچار محدودیت خواهد شد.

وقوع زلزله 6.5 ریشتری در ژاپن در تاریخ 15 اردیبهشت‌ماه 1402 ساعت 14 و 42 دقیقه

وقوع زلزله 4.6 ریشتر در 41 کیلومتری جنوب غربی شهر مشهد در تاریخ 8 اردیبهشت‌ماه 1402 ساعت 2 و 9 دقیقه بامداد

بیشترین میزان غلات استان اردبیل سالیانه از شهرستان بیله سوار برداشت می‌شود که خشکسالی امسال بدترین خسارت را طول چندین سال گذشته به مردم متحمل شده است.

شمار قربانیان زلزله 7.8 ریشتری با کانون قهرمان‌ماراش در ترکیه به 42 هزار و 310 نفر رسید

وقوع زلزله 5.2 ریشتری به مرکزیت درز در شهرستان لارستان در تاریخ 2 اسفند ماه 1401 ساعت ساعت 09 و 35 دقیقه

وقوع زلزله 6.3 ریشتری به مرکزیت بندر مرسین ترکیه در تاریخ 1 اسفند ماه 1401 ساعت 20 و 04 دقیقه

وقوع زلزله 7.5 ریشتری به مرکزیت شهر اِکینوزو واقع در استان قهرمان‌مرعش کشور ترکیه در تاریخ 17 بهمن ماه 1401 ساعت 10 و 24 دقیقه

وقوع زلزله 7.8 ریشتری به مرکزیت شهر غازی‌انتپ در کشور ترکیه در تاریخ 17 بهمن ماه 1401 ساعت 01 و 17 دقیقه

وقوع زلزله 5.9 ریشتری به مرکزیت شهر خوی در آذربایجان غربی در تاریخ هشتم بهمن ماه 1401 ساعت 21 و 44 دقیقه

نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار در تاریخ 1401.09.14 طی مراسمی با حضور فعالان این حوزه در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد. در این نمایشگاه از نسخه جدید سامانه جامع پدافند غیرعامل و مدیریت بحران ره آورد در حضور استاندار و مدیران استانی، رونمایی گردید

بارندگی عصرگاهی در شیراز بسیاری از معابر این کلانشهر ازجمله شهرک گلستان،صدرا،صنایع،رحمت و حسینی الهاشمی را در آب غوطه ور کرده است

هفت نفر از سرنشینان خودروی ون در مشهد که تبعه عراق بودند بر اثر سیلاب در اطراف این کلانشهر، جان باختند

رانش زمین در پی بارندگی بامداد روز پنجشنبه در منطقه امامزاده داوود تهران 10 کشته و 9 نفر مصدوم بر جای گذاشت

زمین لرزه شدید 6.1 ریشتری به مرکزیت بندر خمیر حوالی ساعت 2 و 2 دقیقه بامداد شنبه 11 تیر 1401، استان هرمزگان را لرزاند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح تأسیس سازمان پدافند غیرعامل را تهیه و تدوین کرده و کلیات این طرح یکشنبه (5 تیر) در صحن علنی مجلس به تصویب رسید.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس از پایان عملیات اطفاء و مهار نشتی و لکه‌گیری توسط نیروهای آتش نشان در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد خبر داد.

انفجار یک واحد مسکونی ۴ طبقه در شهرستان پاوه، بخش نوسود به دلیل نشت گاز، تاکنون 2 کشته و ‌۶ مصدوم به جا گذاشته است.

برخورد قطار مشهد به یزد با یک دستگاه جرثقیل منجر به خارج شدن از ریل و جان باختن 18 نفر و مصدوم شدن 86 نفر از هموطنان شد.

فروریختن ساختمان متروپل در ظهر روز دوشنبه 2 خرداد 1401 در خیابان امیرکبیر (امیری) واقع در مرکز آبادان، 43 فوتی و 37 نفر مصدوم به جا گذاشت.

©BRB تمامی حقوق طراحی سایت متعلق به شرکت دانش‌بنیان بهین ره‌آورد بهبود می باشد.